Irish League Supporters
topnav
Home        Forums        Fixtures        Tables        Attendances        Predictions        PRIVACY POLICY        
bottomnav
This page automatically shows results from the previous week and fixtures for the next week in all competitions. You can use the drop-down menu system to adjust the results/fixtures you wish to see.
 
 
Saturday 24th August 2019
Danske Bank Premiership Ballymena United vs Glentoran Ballymena Showgrounds 15:00   
Danske Bank Premiership Carrick Rangers vs Cliftonville Belfast Loughshore Arena 15:00   
Danske Bank Premiership Coleraine vs Institute Coleraine Showgrounds 15:00   
Danske Bank Premiership Crusaders vs Larne Seaview 15:00   
Danske Bank Premiership Dungannon Swifts vs Glenavon Stangmore Park 15:00   
Danske Bank Premiership Linfield vs Warrenpoint Town National Stadium 15:00   
Bluefin Sport Championship Ballinamallard United vs Ballyclare Comrades Ferney Park 19:45   
Bluefin Sport Championship Knockbreda vs Ards Breda Park 19:45   
Bluefin Sport Championship Loughgall vs Dundela Lakeview Park 19:45   
Bluefin Sport Championship Newry City vs PSNI Newry Showgrounds 19:45   
Bluefin Sport Championship Portadown vs HW Welders Shamrock Park 19:45   
Bluefin Sport Championship Queens University vs Dergview Queens University Playing Fields 19:45   
 
Saturday 17th August 2019
Danske Bank Premiership Cliftonville 0-2 Crusaders  
Danske Bank Premiership Dungannon Swifts 3-1 Glentoran  
Danske Bank Premiership Glenavon 2-0 Warrenpoint Town  
Danske Bank Premiership Institute 0-2 Carrick Rangers  
Danske Bank Premiership Larne 2-4 Ballymena United  
Danske Bank Premiership Linfield 2-4 Coleraine  
Bluefin Sport Championship Ballinamallard United 1-1 Ards  
Bluefin Sport Championship Dergview 1-1 Ballyclare Comrades  
Bluefin Sport Championship Dundela 1-1 Newry City  
Bluefin Sport Championship HW Welders 2-1 Queens University  
Bluefin Sport Championship Knockbreda 0-5 Portadown  
Bluefin Sport Championship PSNI 1-4 Loughgall  
Tennent's Irish Cup - Round 1 Albert Foundry vs Bloomfield Paisley Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Annagh United vs Derriaghy CC Tandragee Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Armagh City vs 1st Bangor Holm Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Ballynahinch Olympic vs Bangor Bells Bridge 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Banbridge Town vs Dungiven Crystal Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Barn United vs Oxford Sunnyside Haslett Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Belfast Celtic vs Dromore Amateurs Glen Road Heights 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Bryansburn Rangers vs Crumlin United Ballywooley Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Chimney Corner vs Laurelvale Allen Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Comber Rec vs Bangor Amateurs Park Way 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Cookstown RBL vs Glebe Rangers Beechway Playing Field 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Craigavon City vs Seapatrick Drumgor Rad 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Crewe United vs Donegal Celtic Crewe Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Crumlin Star vs Kilmore Rec The Cliff 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Downshire YM vs Rectory Rangers Old Coach Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Dromara Village vs Coagh United Bells Bridge 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Fivemiletown United vs Ardstraw Valley Stadium 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Grove United vs Newcastle Shore Road Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Hanover vs Lurgan Celtic Brownstown Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Holywood vs Newbuildings United Spafield Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Iveagh United vs Lurgan Town Brook Activity Centre 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Limavady United vs Ballynure OB Limavady Showgrounds 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Maiden City vs Bourneview Mill Altinure Road Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Malachians vs Moneyslane Shore Road Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Markethill Swifts vs Mossley Young Men Killcluney 3G 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Moyola Park vs Colin Valley Mill Meadow 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Newington YC vs Cookstown Youth Solitude 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Newtowne vs Drumaness Mills Recreation Grounds 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Oliver Plunkett vs Ballymacash Rangers Lenadoon Community & Sports Complex 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Richhill vs Ballywalter Rec Richhill Recreation Centre 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Rosario YC vs Killyleagh YC Ulidia Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Rosemount Rec vs Dunmurry Rec Islandview Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Saintfield United vs Banbridge Rangers Saintfield High School Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Sirocco Works vs Seagoe Dixon Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 St James Swifts vs Abbey Villa Falls Park Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 St Marys vs East Belfast Mallusk Playing Fields 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Strabane Athletic vs Ballynahinch United Melvin Sports Complex 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Suffolk vs St Lukes Suffolk Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Trojans vs Desertmartin Oakland Park 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Tullyvallen Rangers vs Dunloy Barkers Road 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Wakehurst vs Ards Rangers Mill Meadow 13:30   
Tennent's Irish Cup - Round 1 Woodvale vs Windmill Stars Clarendon Sports Facility 13:30   
 
Tuesday 13th August 2019
Danske Bank Premiership Carrick Rangers 1-2 Larne (Att - 1160)  
Danske Bank Premiership Cliftonville 3-1 Glenavon (Att - 1242)  
Danske Bank Premiership Crusaders 4-0 Warrenpoint Town (Att - 690)  
Danske Bank Premiership Glentoran 2-2 Coleraine (Att - 2497)  
Danske Bank Premiership Institute 2-3 Dungannon Swifts  
Bluefin Sport Championship Queens University 3-2 Knockbreda  
Bluefin Sport Championship Ballyclare Comrades 8-0 HW Welders  
Bluefin Sport Championship Dundela 5-2 PSNI  
Bluefin Sport Championship Loughgall 2-1 Dergview  
UEFA Europa League - Round Q3 Linfield 3-2 Sutjeska  
Linfield won 5-3 on aggregate